Szkoła Podstawowa nr 6 w Puławach
Wpisany przez Maria Faber
Poniedziałek, 17 Listopad 2014 12:07
PDF Drukuj Email

Z okazji Międzynarodowego Dnia Bibliotek szkolnych w naszej szkole został przeprowadzony konkurs plastyczny dla klas IV – VI p.t. ‘ Biblioteka dobre miejsce dla człowieka”

Najciekawsze i najładniejsze prace zostały nagrodzone i zaprezentowane na wystawie szkolnej. Ponadto dla klas drugich uczniowie z Koła Bibliotecznego zaprezentowali przedstawienie w którym wcielili się w postacie znanych pisarzy dla dzieci, byli to: Jan brzechwa, Julian Tuwim oraz Danuta Wawiłow. Uczniowie recytowali znane utwory pisarzy zachęcając jednocześnie do wizyty w bibliotece szkolnej i obejrzenia specjalnie przygotowanej wystawy.

Zmieniony ( Piątek, 21 Listopad 2014 07:14 )

POKAZ MODY EKOLOGICZNEJ
Wpisany przez Maria Faber
Czwartek, 23 Październik 2014 09:54
PDF Drukuj Email

W związku z udziałem w konkursie organizowanym przez Puławskie Centrum Przedsiębiorczości w Puławach, w dniu 20.10.2014 r. w naszej szkole, odbył się pokaz mody strojów wykonanych z odpadów. Na pokazie tym, swoje stroje wykonane z odpadów prezentowali uczniowie oraz uczennice klas I-III uczęszczający do świetlicy.

Wszystkie kreacje zostały wykonane z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu m.in. folii, papieru, gazet, opakowań, tektury, torebek foliowych i papierowych, butelek plastikowych, nakrętek, itd. Ciekawymi dodatkami były nietypowe nakrycia głowy, akcesoria i biżuteria z surowców wtórnych.

Poziom prezentowanych przez dzieci strojów był bardzo wysoki. Dzieci wykazały się niebywałą kreatywnością w podejściu do problemu ekologii oraz samego recyklingu.

Obejrzeliśmy połączenie świata mody z ekologią oraz dużą dawką humoru.

Prezentujący się "na wybiegu" wykazali się pomysłowością i zapałem przy tworzeniu swych kreacji.

.

Zmieniony ( Wtorek, 04 Listopad 2014 11:05 )

Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>