Szkoła Podstawowa nr 6 w Puławach
Wpisany przez Maria Faber
Czwartek, 23 Październik 2014 09:54
PDF Drukuj Email

W związku z udziałem w konkursie organizowanym przez Puławskie Centrum Przedsiębiorczości w Puławach, w dniu 20.10.2014 r. w naszej szkole, odbył się pokaz mody strojów wykonanych z odpadów. Na pokazie tym, swoje stroje wykonane z odpadów prezentowali uczniowie oraz uczennice klas I-III uczęszczający do świetlicy.

Wszystkie kreacje zostały wykonane z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu m.in. folii, papieru, gazet, opakowań, tektury, torebek foliowych i papierowych, butelek plastikowych, nakrętek, itd. Ciekawymi dodatkami były nietypowe nakrycia głowy, akcesoria i biżuteria z surowców wtórnych.

Poziom prezentowanych przez dzieci strojów był bardzo wysoki. Dzieci wykazały się niebywałą kreatywnością w podejściu do problemu ekologii oraz samego recyklingu.

Obejrzeliśmy połączenie świata mody z ekologią oraz dużą dawką humoru.

Prezentujący się "na wybiegu" wykazali się pomysłowością i zapałem przy tworzeniu swych kreacji.

.

DZIEŃ PAPIESKI
Wpisany przez Maria Faber
Poniedziałek, 27 Październik 2014 12:07
PDF Drukuj Email

Z okazji obchodów XIV Dnia Papieskiego w Puławach w naszej szkole odbył się apel poświęcony Janowi Pawłowi II

Ponadto nasi uczniowie wzięli udział w konkursach organizowanych w ramach Dnu Papieskich. Osiągnęliśmy sukcesy. W konkursie recytatorskim laureatami zostali uczniowie z grupy „0a”.

I miejsce Natalia Sułek

Wyróżnienie Kacper Adamczyk

Z klasy V I miejsce Barbara Wójcik

II miejsce Dominika Rodzoś